W trakcie konferencji "Czy cyfrowa szkoła może być tania?", 8.12.2014 r. prowadzony będzie warsztat Jak dotrzeć do "cyfrowych tubylców"? Poniżej link do scenariusza.
SCENARIUSZ
Narzędzia i aplikacje zaprezentowane zostaną "na żywo". Na warsztatach zostanie przekazany dodatkowy materiał z ciekawymi i prostymi rozwiązaniami w edukacji.
ZAPRASZAM
niedziela, 30 listopada 2014
sobota, 29 listopada 2014
Mentimeter
To strona do przygotowywania testów online. Po uruchomieniu testu podana zostaje strona z kodem dostępu do testu. Niestety ograniczenie do 2 pytań w wersji darmowej jest dużą niedogodnością. Można jednak wykorzystać to narzędzie do sprawdzania np. zrozumienia lekcji zadając pojedyncze pytania.
https://www.mentimeter.com
PollEverywhere
Dla liczebności klas 30 lub mniej program jest darmowy. Można go wykorzystać do odpytywania klasy np. sprawdzając zrozumienie omówionego materiału. Wyniki mogą być osadzone w prezentacji PowerPoint lub stronie internetowej i aktualizowane w czasie rzeczywistym. Odpowiedzi mogą być składane za pośrednictwem wiadomości tekstowych, Twiittera lub Internecie.
Kahoot!
To proste narzędzie to tworzenia quizów online. Uczniowie aktywowany przez nauczyciela test mogą rozwiązywać na komputerach, tabletach i smartfonach. Na ekranie mamy od razu wyniki i podsumowanie testu.
https://getkahoot.com/
Socrative - Student Response System
Socrative pozwala nauczycielom angażować i oceniać uczniów z zajęć edukacyjnych korzystając z tabletów, laptopów i smartfonów. Dzięki zastosowaniu testów w czasie rzeczywistym można natychmiast ocenić i zwizualizować wyniki. Nauczyciele mogą ocenić cała klasę. Socrative oszczędza czas nauczycielowi, a klasa może dodatkowo współpracować, dyskutować analizować wyniki testu.
http://b.socrative.com/
ExamTime
ExamTime to zestaw narzędzi online do budowania quizów, testów, map myśli, fiszek.
https://www.examtime.com
Flash Card Deck created by jturlejski with ExamTime
ThatQuiz
Internetowe narzędzie pomagające nauczycielom różnych dziedzin w przeprowadzaniu i ocenie sprawdzianów z zakresu szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Strona dla uczniów do samo-kształcenia i samo-oceny, szczególnie przydatna, jeśli chodzi o ćwiczenia i testy matematyczne.
http://www.thatquiz.org
czwartek, 27 listopada 2014
Jak dotrzeć do "cyfrowych tubylców"?
W trakcie konferencji "Czy cyfrowa szkoła może być tania?", 8.12.2014 r. prowadzony będzie warsztat Jak dotrzeć do "cyfrowych tubylców"?
Warsztat ma na celu zaprezentować wykorzystanie oprogramowania, dostępnych portali internetowych, urządzeń mobilnych i innych nowinek technologicznych wspierających nas, "imigrantów cyfrowych" w docieraniu do świata „cyfrowego” w jakim funkcjonują obecnie nasi uczniowie – "cyfrowi tubylcy".
ZAPRASZAM
Warsztat ma na celu zaprezentować wykorzystanie oprogramowania, dostępnych portali internetowych, urządzeń mobilnych i innych nowinek technologicznych wspierających nas, "imigrantów cyfrowych" w docieraniu do świata „cyfrowego” w jakim funkcjonują obecnie nasi uczniowie – "cyfrowi tubylcy".
ZAPRASZAM
środa, 26 listopada 2014
Program Powtoon dostępnego jest online (w j. angielskim). Wersja bezpłatna pozwala na stworzenie do 5 minut filmu, ma pewne ograniczenia m.in. widoczny napis „Created using powToon”. Dostępna jest również wersja płatna edukacyjna.
Plickers - magiczne markery
Plickers to aplikacja, dzięki której możemy przeprowadzić szybką sondę w klasie lub mały test. Przydatne np. przy pytaniach kontrolnych i przy ocenianiu kształtującym.
https://www.plickers.com/
niedziela, 23 listopada 2014
Konferencja: Czy cyfrowa szkoła może być tania?
Zapraszamy na konferencję
Czy cyfrowa szkoła może być tania?
8.12.2014 r., godz. 10.00,
Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego
ul. Pułaskiego 15
Częstochowa
Czy cyfrowa szkoła może być tania?
8.12.2014 r., godz. 10.00,
Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego
ul. Pułaskiego 15
Częstochowa
Google Apps
Co to jest Google Apps dla edukacji?
Jest to zestaw aplikacji (programów) podobnych do Microsoft Office, wszystkie działają na dowolnym komputerze, tablecie czy innym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu, niezależnie od systemu operacyjnego, bez konieczności instalowania i aktualizacji programów. Wszystkie konta są zarządzane przez szkolnego administratora.
Quizlet
http://quizlet.com/ Portal pozwala przygotować quizy. Można je rozwiązywać nie tylko na komputerze, ale i również na urządzeniach mobilnych po zainstalowaniu aplikacji o tej samej nazwie co strona Quizlet.
Mighty Meeting
http://www.mightymeeting.com/ Możemy prezentować przygotowany materiał na urządzenia mobilne i komputery. Portal pozwala również na wspólną pracę nad projektem. Po zainstalowaniu apki Mighty na naszym smartfonie możemy prezentacje wysłać na inne urządzenia i kontrolować jej przeglądanie.
LearningApps
Ta strona to jedno z najciekawszych rozwiązań. Stworzysz tu krzyżówki, zadania na osi czasu, quizy, zadania z luką i wiele innych rzeczy. Teraz je możesz umieścić na stronie lub wysłać link albo np. dać wydrukowany kod QR na karcie pracy do szybkiego przejścia na stronę. Strona obsługiwana jest również w wersji polskiej.
To mój przykład zadania na osi czasu z historii.
Imiona uczniów w klasie
Nazwy zwierząt - odkrywanka
TeamViewer
TeamViewer - tym razem aplikacja. Może mieć wiele zastosowań, np. pozwala zdalnie zarządzać komputerem. Ale wymieniam ją nie z tego powodu. Po zainstalowaniu jej na komputerze lub urządzeniu mobilnym, możesz przesyłać obraz, video, dźwięk, brać udział w czacie w innymi osobami, które oczywiście też mają zainstalowaną tę aplikację. Na tablety uczniów możemy zainstalować uproszczoną wersje TV Meeting ze sklepu Play. Pozwoli to im oglądać nasz ekran np. wyświetlaną prezentację.
Subskrybuj:
Posty (Atom)